Stoklama tankları ya da yaygın adıyla stoklama kazanları özellikle su, meşrubat, süt, zeytinyağı, asit ve kimyasal gibi her türden sıvı ürünün saklanabileceği özel tanklar, KALKANLAR Makina bünyesinde üretilmekte ve monte edilmektedir.

KALKANLAR Makina stoklama tankı ve depolama tankı, stoklanacak ürünün uzun bir süre özelliklerini kaybetmeden korunabilmesi için teknik olarak bazı belirgin donanımlarla tamamlanarak üretilmişlerdir. Bu depolama tankları, kapalı devre olarak stoklama yapmaktadırlar ve müşteri ihtiyacına yönelik olarak vakum ya da azot gazı basılması gibi yöntemler ile stoklanacak ürünün hava ile teması tamamen engellenebilinmektedir.

Depolama tankının içindeki malzemenin, ısıtılması, soğutulması ya da dış hava şartlarından bağımsız bir sıcaklıkta tutulması söz konusu olan ürünler için tasarlanan tanklar içten ya da dıştan ısı ceketleri ile sarılabilinmektedir. Bu ısı ceketlerinin içinde dolaşan hava, su ya da yağ ürünü istenen sıcaklıkta sabit tutmaktadır.

KALKANLAR Makina,  stoklama tanklarının imalatının yanı sıra, tankların dolumunun ve boşaltımının sağlandığı boru hatlarını, sensörlü vanalarını, PLC kontrollü otomatik dolum-boşaltım-tartım sistemlerini içeren anahtar teslim projeleri de gerçekleştirmiştir.